Choď na obsah Choď na menu
 


Kalorickejšie ako hamburger! Týmto šalátom sa vyhnite!

13. 3. 2013

Pri slove šalát sa každému vybaví niečo ľahké, zdravé a nízkotučné. Mali by ste však vedieť, že niektoré majú viac kalórií ako jeden Big Mac!

vvv

Pri slove šalát sa každému vybaví niečo ľahké, zdravé a nízkotučné. Mali by ste však vedieť, že niektoré majú viac kalórií ako jeden Big Mac!

Grécky šalát

Prečo ho nejesť? Hoci originálny grécky šalát obsahuje veľmi veľa zdravej zeleniny (uhorky, paradajky, cibuľu), ale syr feta a olivy, ktoré mu dodávajú charakteristickú chuť, môžu zničiť vašu diétu.Porcia šalátu obsahuje cca 300 kalórií, a keď k nemu servírujú 5 dkg syra, jeho energetická hodnota sa zvýši až o 150 kalórií. Olivy obsahujú 100 až 200 kalórií a 200 až 400 mg soli. Celkovo vám z tohto zoznamu šalátov grécky ublíži najmenej, ale majte sa v jeho konzumácii na pozore!

 

 

Grécky šalát

Ázijský grilovaný kurací šalát

Prečo ho nejesť? Podľa mena pôsobí síce zdravo, ale spolu s extra prílohami (cestoviny, mandle) a odstrašujúco vysokým obsahom sójovej omáčky (200 mg) má až 1200 kalórií!

Cestovinový šalát s kuracím mäsom

Majonézový, vajíčkový, tuniakový – kukuricový – alebo francúzsky šalát

Prečo ho nejesť? Význam „šalát“ majú tieto jedlá, žiaľ, iba v názve. Keďže obsahujú majonézu, cukor aj tuky, v jednej lyžičke sa skrýva až 700 kalórií!

Šalát Cobb

Prečo ho nejesť? Tento recept vznikol tak, že kuchár musel v noci pripraviť hosťom jedlo zo zvyškov v chladničke. Okrem hlávkového šalátu a zopár paradajkových plátkov obsahuje všetko možné: plesnivý syr, avokádo, slaninu, kuracie – alebo morčacie mäso.

Veľkosť porcie závisí od reštaurácií – na mnohých miestach ho dokonca zaraďujú k hlavným jedlám. Energetická hodnota tohto šalátu sa môže vyšplhať na nelichotivých 1300 kalórií.

Tuniakový šalát

Miešaný šalát so šunkou a majonézou

Prečo ho nejesť? Okrem toho, že vám ponúknu obrovskú porciu, šalát obsahuje aj množstvo syra, vajec, šunky a iných prísad. Ak vám ho navyše výdatne polejú majonézou, jedna porcia môže obsahovať až 900 kalórií!

Vytvorila *R*

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.