Choď na obsah Choď na menu
 


Obdorná rada

9. 3. 2013

 

Takto začiatkom roku sa ma ľudia snáď najčastejšie pýtajú, ako začať s diétou. Moja odpoveď je vždy rovnaká. Je to jednoduché, aj keď sa to mnohým zdá byť zložité - základom je vynechať zo stravy cukor a múku. Už keď vynecháte z jedálnička tieto dva komponenty, nastáva viditeľná zmena, začnete chudnúť. Prečo?
Pretože tieto dve aditíva ľudia konzumujú v nadmernom množstve v každodennej strave tak, že si ani neuvedomujú, kde všade, v akom množstve a v ktorej potrave sa nachádzajú. Tieto aditíva spôsobujú neustály pocit hladu (umelo generovaný hlad), nadváhu, návyk a mnoho civilizačných ochorení. Medzi prvé by som po obezite zaradil diabetes druhého typu. Funguje to podobne, ako keď sa človek stáva alkoholikom, záleží len na množstve a častom užívaní danej látky. Každý z nás sa ním môže stať, otázkou je len čas, či sa toho vôbec dožije a či nezomrie skôr napr. na infarkt alebo mozgovú príhodu, ktoré sú taktiež podporované nadmernou konzumáciou rýchlovstrebateľných sacharidov a nulovým pohybom.
Treba si uvedomiť a pochopiť, z čoho človek priberie. V prírode človek nikdy nepriberie, videli ste už tučného domorodca či afrického Masaja? Maximálne tak domestikovaného - civilizovaného indiána, podobne to skončilo aj s ohnivou vodou.

 

Vytvorila: *D*

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:-*

Kika,16. 3. 2013 9:08

Chcem jesť , ale nepriberať :D :D

Indián

Alexia659,16. 3. 2013 9:07

Chcem byť nejakou indiánkou , ako tak čítam tak vidím , že idiáni nepriberajú:D

Re: Indián

Barba,16. 3. 2013 9:08

Alexia659 - to asi každý :-*