Choď na obsah Choď na menu
 


Ako si vytvoriť dokonalý make-up?

Prinášam vám presný postup ako používať make-up :3


1. Dokonalá pleť
Predtým ako si nanesiete na tvár make-up, mala by byť pleť čo najdokonalejšia aby make-up vyzeral perfektne a bol prirodzený.
Preto pleti venujte absolútnu starostlivosť. Je potrebné odstrániť nedostatky peelingom, potom by mala byť pleť hladšia. Mali by ste používať krémy, ktoré zabránia jej vysychaniu.


2. Krém pod make-up
Odporučuje sa predtým ako nanesiete make-up použiť krém alebo tekuté mlieko, ktoré pleť osvieži a vyhladí.
Na mastnú pleť by som odporúčala zmatňujúci prípravok, ktorý bude mať "pod kontrolou" tvorbu mazu. :)

3. Malé opravy
Korektor, ktorým chcete zakryť drobné chybičky alebo kruhy pod očami, by mali mať rovnaký odtieň ako make-up, prípadne môže byť o jeden odtieň svetlejší. Červené vyrážky sa najlepšie zakrývajú korektorom s nazelenalým nádychom. Základné pravidlo: kedy pracovať s korektorom? Žilky, pigmentové škvrny a červené prekryjete farebným korektorom pod make-up. Korektor na kruhy pod očami a rozjasňujúce prípravky sú vhodné aplikovať až po nanesení make-upu.

Ako odstrániť/prekryť:
Kruhy pod očami

– Potom ako ste naniesli make-up sa pozrite, či je vôbec potrebné ešte kruhy pod očami retušovať. Lepší ako obyčajný korektor je rozjasňujúci prípravok, ktorý obsahuje čiastočky odrážajúce svetlo. Na rozhraní pod očami a tváre naneste štetčekom farbu a „vklepkajte“ ju do stratena (neroztierajte).


Červené žilky 

Červenú farbu neutralizuje korektor so zeleným nádychom, ktorý sa prekryje make-upom.


Vrásky 

– Stratia sa pod rozjasňujúcim prípravkom s čiastočkami odrážajúcimi svetlo. Ideálne sú špeciálne make-upy proti vráskam.

TYPY MAKE-UPU:

 

Tekutý make-up:
Pre mastnú pleť je vhodný špeciálny zmatňujúci podklad, normálnej a suchšej pleti prospeje rozjasňujúci make-up.


Kompaktný:
Nájdete ho v krabičke podobnej púdrenke buď v podobe hutného krému alebo jemného púdru. Hodí sa pre bezproblémovú dokonalú pleť.


Krémový:
Jemný a ľahúčky, dobre roztierateľný krém je ideálny pre suchú a problematickú pleť.


ŠPECIALITY!
Existujú pleťové podklady, ktoré vďaka novým technológiam pomáhajú riešiť i problémy pleti: rozjasňujú, vypínajú a vyhladzujú pleť, hydratujú a zakrývajú stopy starnutia.


Ako nanášať?
Najlepšia je aplikácia prstami, aj keď niektorým sa ľahšie rozotiera pomocou štetca :)  

Má to hneď niekoľko výhod:
1. Make-up pri telesnej teplote akoby vsiakne a dobre sa spojí s pleťou.
2. Prsty sú šikovnejšie ako kozmetická špongia, nevytvoria sa mapy.
3. Nedochádza k stratám a make-up nám dlhšie vydrží.


Takže ako na to?
Kvapnite trochu make-upu na vnútorny okraj ruky a druhou rukou ho po malých dávkach nanášajte na pleť. Začnite v stredu tváre a make-up roztierajte k stranám. Dbajte na to, aby nebol vidieť prechod medzi líniou brady a krku.


5. Púdrovanie
Make-up je väčšinou potrebný fixovať veľmi ľahkým púdrovaním transparentným púdrom. Použite sypký púder, ktorý naneste veľkým štetcom. Vhodný je ale aj kompaktný púder, ale každopádne sa doporučuje púdrom šetriť, aby nevynikli vrásky.


6. Sviežosť
Ak máte strach kúpiť si tmavší púder aby ste získali opálenejší a zdravší vzhľad, robíte chybu, (aj keď to radšej vynechajte ako by ste mali vyzerať, že máte natretú nutelu na tvári -.- ) Opálený vzhľad dodá samoopaľovací prípravok a pre sviežosť je tu tvárenka.


Ako zistiť správný odtieň tvárenky?


Mali by ste ladiť predovšetkým s Vaším odtieňom pleti. Nenechajte sa zmiasť farbou rúžu, ktorý môže byť extravagantnejší. Pre ľahký a prirodzený make-up by odtieň tvárenky mal byť totožný s Vaším vlastným začervenaním - zistíte to, keď si štipnete do tváre.


Kam naniesť tvárenku?


1. tip: usmejte sa na seba v zrkadle a tvárenkou vytvorte nádych na vystupujúcom sa strede tváre.
2. tip: našpúľte pery a štetcom naneste na horný výbežok lícnych kostí tvárenku - postupujte pozdĺž horného okraja priehlbinky, ktorá sa vytvorí.

tumblr_md1lz0lble1rkoqj4o1_500.jpg

Tvárenku máte tou hnedou a tou bielou alebo aká to je farba, je rozjasňovač! :)

Vytvorila: *N*

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.