Choď na obsah Choď na menu
 


Návod na správne čistenie pleti tu!

Čistenie pleti je nevyhnutný každodenný rituál. Existuje však viacero spôsobov, ako pleť zbaviť nežiaducich nečistôt a zvyškov mejkapu. Opýtajte sa svojej pleti, ktorý z nich jej vyhovuje najviac...
Klasickým prostriedkom na čistenie pleti sa javí byť mydlo, ale nie je to tak. Na čistenie jemnej pokožky tváre sa bežné mydlá, vrátane tých najjemnejších, už dávno neodporúčajú. Nahradili ich špeciálne mydlá, ktoré ako mydlá iba vyzerajú, ale v skutočnosti žiadne mydlo neobsahujú a môžu ich používať aj ženy so suchou a citlivou pokožkou.

Najobľúbenejším prostriedkom na čistenie pleti je mlieko. Nanáša sa prstami a stiera navlhčenými vatovými tampónmi; alebo sa vatovým tampónom rozotiera a zároveň stiera z pleti. Je určené na normálnu a suchú pokožku.

Na suchú, citlivú a precitlivenú pleť je najvhodnejší čistiaci krém, ktorý uvoľňuje nečistoty veľmi šetrným spôsobom bez dráždenia a napínania pokožky. Rozotiera sa po tvári prstami a stiera vatovými tampónmi.

Ženy, ktoré potrebujú k dokonalému pocitu čistoty vodu, môžu na čistenie pleti používať gél. Nanáša sa na vlhkú pokožku, prstami sa spení a napokon zmyje pomerne veľkým množstvom vody. Čistiace gély sú zväčša určené na mastnú a zmiešanú pleť, ale k dispozícii sú aj gély na suchú a citlivú pleť.

Veľmi praktickým prípravkom na čistenie všetkých typov pleti je pena. Z nádobky sa vytlačí "loptička" peny, ktorá sa rozotrie po tvári a opláchne väčším množstvom vody.

Na rýchle čistenie normálnej, zmiešanej a mastnej pleti sú ideálne obrúsky, ktoré ponúkajú "tri v jednom", čiže odlíčenie, čistenie a tonizáciu súčasne. Citlivá a suchá pleť trenie obrúskami väčšinou neznáša.

Čistiace oleje patria k najnovším a najmenej známym kozmetickým prípravkom. Sú určené hlavne na citlivú a precitlivenú pleť. Čistia, upokojujú a regenerujú. Oleje sa nanášajú na vlhký vatový tampón, kde sa v spojení s vodou zmenia na jemnú emulziu, ktorou sa z pleti stierajú nečistoty.

Peeling a gomáž sú určené na dôkladnejšie čistenie pleti a odstraňovanie odumretých kožných buniek. Používajú sa raz alebo dva razy do týždňa - podľa typu pleti. Pokožka sa nimi jemne masíruje. Zotierajú sa tampónom a oplachujú vodou. Gomáž je jemnejšia ako peeling, neobsahuje drsné čiastočky a môže sa aplikovať i niekoľkokrát do týždňa.

Masky sú vynikajúcim doplnkom čistenia mastnej a zmiešanej pleti. Väčšinu z nich treba aplikovať raz až dva razy do týždňa. Uvoľňujú upchaté póry a zjemňujú celkový vzhľad pleti.

Samostatnú kapitolu tvoria odličovacie prípravky na oči a toniká. Aj keď sú odličovače (vzhľadom na svoje špeciálne zloženie) na odlíčenie očného mejkapu najvhodnejšie, jemné líčenie dokáže bez problémov odstrániť aj pleťové mlieko s označením "na citlivú pleť a okolie očí". Toniká sú určené na odstránenie zvyškov čistiacich prípravkov a stiahnutie pórov, ale na tento účel poslúži aj čistá voda. Na mastnú pleť sú určené toniká s alkoholom, na normálnu a suchú pleť toniká bez alkoholu a na citlivú pleť špeciálne, upokojujúce toniká.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.