Choď na obsah Choď na menu
 


Zimná starostlivosť o pleť

12. 3. 2013

 

 Aj keď vy možno ešte nemáte pocit, že sa už tá pravá zima začala, vaša pleť to už pociťuje. A tak je absolútne najvyšší čas, aby ste sa starostlivosť o ňu prispôsobili pokročilému ročnému obdobiu.

 

Vonku je škaredo, chladno a vlhko, vnútri naopak sucho a teplo. Pre pokožku je to skutočne poriadne namáhavé. Práve preto je dôležité, aby ste sa o ňu v týchto náročných mesiacoch správne starali.

Z každej strany
O tom, že pekná pleť vychádza zvnútra netreba hovoriť, každá dáma vie, že nevhodná strava a nedostatok tekutín, či fajčenie pleť ničia a spôsobujú predčasné starnutie. Dôležité je však uvedomiť si, že svoju úlohu tu zohráva aj vhodná starostlivosť a správny výber kozmetiky na zimu.

V zime je na prvom mieste ochrana pokožky pred nepriaznivými vplyvmi. A to platí nielen pre suchú pokožku, ale aj pre tú mastnú a normálnu. Aj v zime dbajte na to, aby váš denný krém obsahoval UVA a UVB ochranu, pretože aj keď zimné slnko nehreje, svoju silu si zachováva. Na horách to platí dvojnásobne!

Vyživujte, vyživujte, vyživujte
Zima sa nesie v znamení výživy. Teraz nepotrebujete kozmetiku, ktorá vašu pleť odľahčí, ale takú, čo pleť dôkladne vyživí. Krém mastnej konzistencie s vitamínmi A a C sú v zime vhodné pre suchú pleť, pretože ju dôkladne chránia. Pri pravidelnom použití zmizne podráždenie pleti  z chladu, nebudú vám vznikať suché miesta a pokožka by rozhodne nemala praskať. To sa môže stať predovšetkým v mrazivom počasí.

Pozor, neobmedzte sa pri starostlivosti len na tvár, krk a prípadne dekolt. Celé vaše telo si večer zaslúži  dôkladné nakrémovanie, a ruky potrebujú minimálne dvojnásobnú pozornosť. Krémujte si ruky podľa potreby po celý deň, aby vám nevyschli, vždy si ich nakrémujte pred odchodom von a chráňte ich rukavicami.

Po ruke
Do kabelky či vrecka kabátu si vložte na celú zimu balzam na pery. Mal by mať tiež ochranné filtre pred UVA a UVB žiarením, zároveň by mal hydratovať a byť obohatený dôležitými vitamínmi.

V zimnom období svoju pleť zbytočne netrápte, hlavne ak je podráždená. Používajte hlavne vyživujúce a upokojujúce pleťové masky, a ak je vaša pleť veľmi citlivá, používajte píling len veľmi opatrne. Po náročnom dni nezabudnite, že noc je tým správnym obdobím na regeneráciu pleti, takže si doprajte čo najviac hodín pod teplou perinou.  

                                       Zimná starostlivosť o pleť

 

 Vytvorila: *D*

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.