Choď na obsah Choď na menu
 


10. KAPITOLA - Futbalové šialenstvo

Odkedy Ráchel chodí s Alexom je ako vymenená. Oblieka sa ešte lepšie, snaží sa byť stále upravená a nerobí nič iné len sleduje futbal. Keď som sa jej minule spýtala, prečo to robí, odpovídala mi: „Pozri Rose..keďže som teraz dievča futbalistu, musím s ním nejako držať krok. Keby ma napríklad zastavili nejaký Alexovi fanúšikovia a spýtali by sa ma nejakú otázku súvisiacu s futbalom a keby som tam iba tak stála, pretože neviem odpoveď vieš aké by to bolo fopá? Totálne Rose! Totálne!“

„Okej, okej, okej. Už buď prosím ťa ticho. Ehm..čo by si povedala na společné nákupy?“

„Teraz?“

„Prečo nie? Tak ideme!“ a už som Ráchel ťahala za ruku.

„Žartuješ? Práve ide hrať Belgicko s Amerikou! Nezmeškám tento úžasný zápas len kvôli nejakým sprostým nákupom!“ Čože? Sprostým nákupom? Ráchel by nikdy v živote nepovedala, že nákupy sú sprosté! Začínam mať pocit, že niekto skutočnú Ráchel uniesol a vymenil ju za tohoto „Futbalového šialenca!“ A meno toho niekoho, sa začína na písemo A!

…O 45 minút vonku…

„Takže si si našla niekoho iného?“ spýtala som sa s údivom. Nikdy v živote by ma nenapadlo, že Bella by sa bola ochotná vzať nejakého chlapca.

„Jasné. Veď Dave je od Luka oveľa lepší. Luke za nič nestojí!“ povedala Bella chladno. Vedela som, že klame. Určite ho ešte stále ľúbi.

„Dave?“ spýtala som sa Mishel zvedavo.

„Tak sa volá…“ odpovedala Bella.

„No to je jasné, že sa tak volá…ale…nemá ten Dave brata?“ Mishel sa postavila. Vôbec som nevedela o čom tieto dve splietajú.

„Áno..asi má, prečo ťa to zaujíma?“

„Len tak,“ povedala Mishel a znova si sadla. Tvárila sa, akoby ju to vôbec netrápilo, no ja som vedela, že nám niečo tají. Rozhodla som sa, že sa s ňou potom o tom porozprávam.

„Volá sa jeho brat David?“ spýtala sa odrazu Elli.

„Áno..ako to vieš?“ povedala Bella. Niečo mi vravelo, že toto nebude dobré.

„Pretože s tým jeho bratom Davidom chodím!“ zvýskla Elli a objala Bellu. Mishel sa zrazu postavila a povedala:

„Dievčatá, ja….ja už musím ísť, majte sa!“ Potom sa rozbehla. Rozbehla som sa za ňou a pritom sledovala spýtavé pohľady Elli a Belli. Trochu ma to znervózňovalo. Keď už som nevládala bežať, čo ja veľmi neviem, lebo vždy sa pri behu zadychčám ako pes, zakričala som:

„Počkaj Mishel! Stalo sa niečo? Môžeš mi to povedať, ak chceš!“ na to Mishel zastavila a posadila sa na najbližšiu lavičku. Začala plakať. Sadla som si k nej a objala ju. Zrazu z ničoho nič spustila:

„Bella je taká zákerná! Viem o čo jej ide! Chudák Dave! Vieš Rose…včera na tej párty sme sedeli s Elli a rozprávali sme sa, keď za nami prišli dvaja chalani a spýtali sa, či si nemôžu prisadnúť. Boli to dvojičky. Začali sme sa s nimi baviť a zistili sme, že sú celkom fajn. Obidvaja majú sklon k umeniu a radi športujú. Tak trochu sa nám zapáčili. A potom mi zavolala Bella, nech prídem do Cupiky. Tak som išla. Na môj veru, nenašla som Bellu sedieť za stolom s plačom ale s lišiackym úsmevom. Povedala, že dostala skvelý plán, ako znova dostať Luka k sebe. Že vraj, keď odchádzala, stretla nejakého chalana a tak sa s ním dala do reči. A ten chalan, bol čírou náhodou Dave! Chce ho iba využiť aby Luke žiarlil! A Dave..je pritom taký milý a priateľský. Nechcem aby sa to takto skončilo! Čo mám robiť Rose? Prosím povedz mi, že vieš ako mi pomôcť!“ a zase sa rozplakala. Aj mne teda bolo do plaču. Nevedela som sa ubrániť. Kiež by neexistoval žiadny Luke! Potom by sa nič takéto nestalo. Pozrela som na Mishel a sebavedom som jej povedala:

„Rada by som poznala odpoveď na túto otázku, ale bohužial žiadnu nemám. Musíme sa s tým zmieriť…“ povedala som a objala ju. Nech sa deje, čo sa deje, určit esa musí nájs´t na to všetko nejaké vystvetlenie. A ja som bola odhodlá ho zistiť.

 

 

 

-obrazkydd.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:D

May_324,9. 4. 2013 18:30

:D :D : D:D a to nazaj hrali tie staty spolu ? :D inac super cast ..chcem vediet ako vyriesia tento problem :D

Re: :D

*N*,9. 4. 2013 21:12

Jžs nie :D Neviem..možno :) Ja som totiž to "futbalový debil" ak mám povedať pravdu..vobec ho nesledujem iba mi to práve zišlo na um, tak som to tam dala :D