Choď na obsah Choď na menu
 


11. KAPITOLA - Veľká hádka..

 

„Prečo si ho do toho zatiahla?“ kričala Mishel nazúrene. Sedela som u mňa doma na sedačke a pozorovala hádku. Zavolala som Ráchel, Mishel, Belle, Elli a Maggie a povedala im, že stalo niečo strašné a ihneď musia prísť ku mne. Samozrejme, bola to len zámienka aby sem prišli. Myslela som, že si dievčatá chcejú všetko vysvetliť, ale mýlila som sa. Trocha sa na mňa hnevali, keď zistili o čo ide ale nakoniec, som si povedala, že niekedy člověk musí niečo obětovat. Koniec, koncov je to pre dobrú vec, no nie?

„Mishel, je mi to ľúto,..ale..“ povedala Bella, ale Ráchel jej skočila do reči:

„Ako si ma mohla obviniť, že som ti ukradla chlapca a poštvať proti mne kamarátky! Pri tom ty si ho ukradla mne!“

„Dievky..no tak..čo tak sadnúť si a prebrať to pokojne ako normálny ľudia?“ povedala som, lebo sa ma to začínalo desiť.

„Prebrať to jako normálny ľudia? Čo ti šibe Rose? Toto si najlepšie kamarátky nerobia!“ zakričala Ráchel a pozrela sa na Bellu.

„Prečo to všetko robíš?“ spýtala sa Mishel a už-už vyzerala, že sa rozplače.

„Prečo?“ zopakovala Ráchel s hnevom.

„Lebo som sa do Luka skutočne zaľúbila! Ale Ráchel ty si to musela skaziť! Nechápem, prečo si to všetko urobila. Najskôr si sa o ňho bila, ale hneď ako si stretla Alexa, pustila si ho k vode a to ho naozaj ranilo! A Dave,“ povedala Bella a pozrela na Mishel, ktorá mala už slzy na krajíčku, „o tom, že ho iba využívam vedel. Dokonca sa mi aj sám ponúkol. Je to iba môj bratranec. Nič viac. Mishel mala by si si niektoré veci zistiť, skôr ako urobíš nejakú hlúposť. Sklamala som sa v tebe Mishel.“ Bella sa postavila a odišla s hlasným buchnutím dverí. Nastalo ticho.

Hrobové ticho.

Plakala Ráchel, Mishel, ba dokonca aj Ellie.

„Vy aspoň niekoho máte! A aj tak sa hádate! To ja by som mala plakať nie vy. Mňa nikto nechce!“ povedala Maggie a aj ona sa rozplakala. Bolo mi jej ľúto. Tak veľmi sa snažila, až sa jej to pri poslednom vzťahu vrátilo. Jej bývalí priateľ, jej dal kopačky po 3 dňoch. A navyše…

„Nemusíš smútiť Maggie. Aj ja nikoho nemám,“ povedala som a objala ju. Potom som sa pokúsila o úsmev a zvolala: „Tak a teraz dievky vstávajte! Nehccem vidieť žiadne slzy. Neviem, čo sa stalo Mishel medzi tebou, Bellou a Davom ale…“

„Nevyslovuj prosím ťa už jeho meno..“ povedala Mishel pomezi vzlyky a zaborila sa do vankúša.

„Pozri Mishel…a Ráchel..viem, že ste sklamané, ale musíte si to s Bellou vysvetliť. Veď sa len na seba pozrite! Vlasy máte rozcuchané, na tvári rozmazanú špirálu a to nekomentujem to, čo máte oblečené na sebe! Ja s Ráchel sme si náš konflikt vysvetlili a pozrite sa! Nič sa nestalo! Teda až na to, že Ráchel ma napuchnutý zadok a ja kvôli nej nespávam, lebo sa bojím, že mi v noci  prilezie cez okno ale, to sú len také maličkosti."

„Maličkosti? Mám ti ešte raz ukázať tú obrovskú fialovú hrču na mojom zadku?!“ spýtala sa Rýchel.

„Ehm..radšej nie..ale...ber to z tej lepšej stránky. Fialová je predsa IN no nie?“ povedala som a dievčatá sa rozosmiali. Ráchel sa naštvane otočila, vybrala sa na odchod, ale keď stála pred dverami, môj brat ich otvoril a Ráchel tresol do nosa. Znova sme sa zasmiali a ja som sa ďalej pokúšala dievčatá presvedčiť, aby si to vysvetlili.

A poviem vám, vôbec to nebolo ľahké.

 

 

 

 

 

-obrazkydd.jpg

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:))))))))))))))))))))))))))

Sylvia,9. 4. 2013 21:48

Ahoj je to super pribeh ale mohla by si pridat aj tie nejake fotecky tych postav pre lepsiu predstavu :D trochu mam chaos v tych postavach :)

Re: :))))))))))))))))))))))))))

*N*,10. 4. 2013 19:27

Jasné, už som ho dala, ale niektoré postavy tam nie sú..ešte len hľadám obrázky, ktoré by sa k nim hodili :)