Choď na obsah Choď na menu
 


12. KAPITOLA – Uzmierenie a Bellina párty…

Celý týždeň sa nikto s nikým nerozprával. Všetci boli ako nejaký zombie. Až raz prišla ku mojej lavici vysmiata Bella, sadla si ku mne a povedala:

„Ahoj Rose! Tak som si povedal, že usporiadam párty. Je v sobotu o tretej. Prídeš?“ pozrela na mńa a urobila psie oči. Potom pozrela na Ráchel a dodala:

„Môžeš prísť aj ty Ráchel.“ Usmiala sa. Skonštatovala som, že Bellina párty bude úžasné miesto na uzmierenie dievčat. Konečne sa všetko začína vyvrať podĺa plánu. Lenže jako dlho to potrvá?

…Na Bellinej párty…

Na Bellinej párty bolo úžasne! VDokonca lepšie jako na Magginej. A neviem ani jako ale dievčatám sa podarilo uzmieriť. Všetky dnes vyzerali úžasne. A nikto sa nehádal. Teda…zatiaľ…

Pozrela som sa na stol so zákuskami a uvidela jeden obrovský čokoládový muffin posiaty maličkými darebnými srnečkami. Vedľa neho bol pepierik, na ktorom stálo: „Rezervovaný, pre najlepšie dievča na svete – Rose Carterovú.“ A vedĽa toho bolo nakreslené srdiečko. Obzrela som sa po miestnosti a zaostrila pohĽadom. Kto to napísal?

„Vidím, že si už objavila tvoj rezervovaný muffin,“ povedal niekto.

„Ted! To ty si mi ho rezervoval?“

„Čuduješ sa?“ spýtal sa.

„Ehm..no..ja..ďakujem veĽmi pekne. To bolo od teba milé. Ja som ti nerezervovala nič. Ani stoličku..“ čo to do pekla horúceho splietam? Ted si z toho zrejme nič nerobil, iba sa zasmial a povedal: „Môžeš mi to vynahradiť tancom, čo povieš?“

„No ehm áno..“ trochu ma to zaskočili. Keď ma chytil za ruku, moje srdce sa zrazu rýchlo rozbúšilo. Nevedela som, čo robiŤ. Nohy sa mi podlamovali, bála som sa, že sa potknem a spadnem. Č osa to so mnou deje? Dúfam, že nie som zamilovaná. Tancovali sme na pieseň od Whitney Houston „I Will Always Love You.“ Pohľadom som pozrela na Ráchel, ktorá sa zaĺúbene pozerala Alexovi do tváre. Na parkete bola aj Elli s Davidom, Mishel s Davom a Maggie s nejakým chlapcom. Bella netancovala, len stále skákala okolo hostí a pýtala sa, či ešte niečo nepotřebuju, či nie sú hladní a tak. Zrazu zazvonil telefón. Chvíľu  niečo nadšene hovorila, potom iba počúvala. Počila som hlasné „Čože a sledovala, ako Bella pustila telefón na zem a začala plakať. Vyvrhla som sa Tedovi z náručia a bežala k nej. Predierala som sa pomezi davy priateĺov. Nemohla som uveriť, že sa to všetko takto rýchlo zvrtlo. Veď ešte len dnes to všetko začalo klapať. Č osa stane tentokrát? Hudba sa zrazu zastavila a okolo mňa a Belli sa vytvořil hlúčik ľudí. Ráchel k nám pribejla a opýtala sa: „Čo sa deje?“ Bella sklonila hlavu a pomedzi vzlyky povedala:

„Luke..on sa odsťahoval do Austrálie. A povedal..“

„Čo povedal?“ spýtali sme sa všetky naraz.

„Povedal..že takéto vzťahy na diaľku neexistujú a…mám na všetko zabudnúť.“

 

„Och Bella to je mi strašne ľúto..“ povedala som a objala ju. Všetky sme ju objali. Muselo to byť pre ňu naozaj ťažké. Chudáčik. Dúfam, že to zvládne.

Do konca párty Bella s nikým nehovorila a celý čas plakala. Plakala ešte celý týždeň v kuse v piatok dokonca ani neprišla do školy. Začala som si o ňu robiť vážne starosti.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.