Choď na obsah Choď na menu
 


13. KAPITOLA - "Rande" s Tedom.....

30. 4. 2013

Teraz sedím doma a snažím sa učiť matiku. Neviem na, čo mi teraz bude. Keby tak čísla vedeli vymazať všetky naše trápenia. Vôbec sa neteším na zajtra ani na pondelok. Ted ma ešte stále otavuje. V piatok po výtvarnej som ho s Ráchel stretla v meste s Alexom. Vysvytlo, že aj jeho pozná. Ráchel si odišla hrkútať sa Alexom a mňa tam s Tedom nechala samých. Zradkyňa. Stále sa ma vypytoval kedy mám čas a kedy nemám. Ako na zavolanie prišla Ráchel s Alexom, ktorý povedal: „Čo by ste povedali na to, keby sme celú nedeľu strávili spolu? Môžeme ísť do Sladkého Sveta, potom do kina a podobne. Čo vy na to?“

Ted: „Och, to by bolo skvelé! Konečne by som spoznal Rose. Čo povieš? Prídeš?“ Pozrel na mňa psími očami. Pridala sa i Ráchel a Alex a bolo mi blbé, že by som Teda takto pred všetkými odmietla a tak som súhlasila. Navyše som nemohla zabudnúť na ten muffin a náš společný tanec. Od toho dňa sa mi o tom sníva a vždy keď sa stretnem s Tedo, (č osa mi stáva až příliš často – začínam mať také tušenie, že ma sleduje) mám pocit, jako keby som bola zo želatiny. A to myslím doslovne. Při našom poslednom stretnutí, som sa podkopla o vlastné nohy a spadla rovno před neho. TRAPAS! Smial sa na tom ešte poriadne dlho!

Musím sa pripraviť na potupnú nedeľu. Ak sa vôbec dostanem v pondelok do školy bez jedinej spojenky na nedeľu, budem skákať až po plafón.

…V nedeľu pred Sladkým Svetom...

Je nedeľa a ja stojím pred Sladkým svetom sama. Super! Nikto nepitel! Každý na tento deň zabudol! Ó ďakujem ti Bože na nebesiach! Čo to? Ale nie! Prichádza Ted. A za ním Ráchel držiac Alexa za ruku. „Ahoj Rose…ideme?“ spýtal sa Ted. Áno prosím! Nech už to mám konečne za sebou!

…V Sladkom svete…

 

„Takže rada kreslíš Rose?“ spýtal sa ma Ted už asi po stí krát. Ja som s Tedom sadela za jedným stolom a Ráchel s Alexom za druhým. Ráchel na tom trvala. Achhh! Raz jej niečo fakticky uropbím! Prečo mi to robí? Veď vie, že si myslím, že je Ted otravný. Sedela som za stolom a jedla zmrzlinový pohár. Ted trval na to, že platí on. Ja som nenamietala. Ponúkol sa predsa, no nie? Ráchel dnes mala oblečené biele tielko so srdcom, ktoré malo americkú potlač, červené kraťasy, tmavomodré tenisky a modro-červenú čiapku na ktorej stálo bielimi písmenami: „I Haters“ Alex mal na sebe rifľové kraťasy a tričko s krátkym rukávom. Aj Ted bol podobne oblečený ako Adam. Asi sa nejak dohodli..ja som som mala na sebe úzke šaty ktoré boli zvrchu kvetinkované a sukňa bola neónovo ružová. Dopasovala som k tomu malú žltú kabelku, žlté baleríny, ružový  a žltý náramok. „Nechceš niečo na pitie?“ snažil sa nadviazať konverzáciu Ted. Už som začínala naozaj strácať nervy na tie jeho otázky. Pozrela som sa na stôl kde sedela Ráchel s Alexom. Bozkávali sa. Fuj! No tak ona si tam přežívá zamilované chvíle zatiaľ, čo ja, jej „najlepšia kamarátka“ tu trpím! Pche! No ona ešte uvidí!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.