Choď na obsah Choď na menu
 


14. KAPITOLA – Amy?!

30. 4. 2013

„Môžeš držať ústa?“ vyletela som zrazu na Teda. On sa na mňa vystrašene pozrel. Aj Ráchel a Alex sa otočili. „Ehm..? Prosím?“ spýtal sa nevinne Ted. Mávla som rukou a snažila sa to nechať tak. Za chvíĺu mi asi praskne hlava!

…Po spoločnej „večeri“…

Stáli sme pred kinom. Ráchel s Alexom sa zase bozkávali a Ted mi zase dačo hovoril. Celý film som o tom premýšľala a rozhodla sa, že sa mu ospravedlním ako som na ňho vyletela. Nebolo to odo mňa slušné. On sa tak „milo“ správal a ja…zraz uma Ted objal, dal pusu na líce a povedal: „Ďakujem ti Rose, za môj najlepší deň v živote.“ Páni! Keď toto bol jeho najlepší deň v jeho živote tak..naozaj neviem, neviem! Hm..trošku mi sčervenali líca. Bolo mi to trápne. Veľmi trápne. S tým ospravedlněním by som mala počkať, potom by to vyzeralo, že to hovorím iba preto, lebo sa mi poďakoval aešte k tomu to objatie a pusa. Zrazu Tedovi zazvonil telefón. Trocha som načúvala. Nemohla som si pomôcť.

„Čože? Nie Amy, ukydni sa! Vieš, že ťa milujem! Jasné, tak pá! Cmuk!“ Debil jeden! Tak on má nejaké dievča! A podvádza ju! Teda iba skoro! Teraz sa mu rozhodne neospravedlním! Ted ma videl ako tuho premýšľam. Nastalo trápne ticho, ktoré som prerušila krikom: „Kto je Amy? Vieš, čo si Ted? Debil! Áno, počul si dobre! Amy sa o teba isto strachuje a ty sa tu celý čas ponevieraš so mnou! Vieš ako to vyzerá?“ Okoloidúci ľudia sa začali obzerať. Ani som si nevšimla, že Ráchel s Alexom už odišli. Teraz mi to už však bolo fuk. Ted sa začal smiať.

„Čo ti je smiešne?“ spýtala som sa naštvane.

„Amy nie je moje dievča! Je to moja mladšia sestra. Sľúbil som jej, že jej kupím balíček jej obľúbených cukríkov. A že ja som nevychovaný. Vedela si o tom, že sa nemá načúvať?“ podpichol ma Ted. Tentoraz som bola celá červená, nei od zlosti ale od hanby. Preboha, čo som to len urobila?

„P-prepáč, ja…“

„Nie, nechaj to tak. Mal som ti o sebe niečo povedať, nie stále sa pýtať teba. Prími moje ospravedlnenie. Pozívam ťa na ľadovú triešť! A nesmieš povedať nie, lebo inak ti to budem vyčítať, až do konca života!“ povedal a ja som sa zasmiala: „A čo tak na zmrzku?“

„Aby nakoniec skončila na mne ako naposledy? Ani nápad!“

„Okej, okej…tak teda na triešť. Niekedy môžeš von zobrať aj Amy. Rada sa z ňou zoznámim.“

„Ty by si ešte niekde niekedy so mnou išla?“

 

„Jasné, prečo nie? Veď sme predsa kamaráti nie?“ povedala som a Ted sa usmial. Na môj veru. Bola sradna. A celkom som sa zabavila. Domov som prišla neskoro unavená. Hodila som sa na posteľ s baldachýnom a zaspala som.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.