Choď na obsah Choď na menu
 


3. KAPITOLA - Rande v torjici a pán záhadný..

 

Napokon ma Ráchel presvedčila. Teda, nie presvedčila ale donútila. Idem s ňou a Lukom von. Rozhodla som sa, že po tomto incidente sa s ňou rozprávať nebudem celý týždeň. Kvôli nej prešvihnem školskú párty a tiež prespávačku u Mishel! Ráchel dievčatám povedala, že som chorá a dostala som veľmi nákazlivú chrípku. Vraj iba kašlem a smrkám a kašlem a smrkám..a ona? Ona vraj musela ísť do babky pomáhať starkej, lebo má niečo s chrbticou. Uhm, to určite. Vravím vám, že Ráchel raz z toho klamania odpadne jazyk. Teraz „akože“ ležím v posteli a liečim sa, zatiaľ, čo ony sú na školskej párty a poriadne si to tam užívajú. Ale nech..teraz sa musím pozviechať a premyslieť si, čo si oblečiem. Ide sa na zmzku..oblečiem si niečo jednoduché. Predpokladám, že Ráchel si zoberie niečo fakt super, keďže chce zapôsobiť na Luka. Dúfam len, že to nepreženie.

…O hodinu a pol neskôr…(17:55)

Ták a som pripravená. Môžem vyraziť na naše takzvané „trojité rande“. Obliekla som si červené kraťasy, bielo krátke tričko s čiernym srdcom v strede a čierne tenisky. Doplnila som to čiernou taškou a červenými slnečnými okuliarmi. A nakoniec som si nalakovala nechty na červeno a dala čierne náušnice v tvare srdiečka. Myslím, že by tam chvíľu mohla s nimi pobudnúť a potom si vymyslím nejakú výhovorku. A potom sa pekne dostavím k dievkam a poviem len, že Ráchel to prehnala a že mi bolo iba trocha zle…no..a že Ráchel je strašná klamárka…to by som nepovedala. Lenže je to jej vina, že ma do toho zatiahla. Nemusela by som toľko klamať.

…Pri zmrzke…

Okej. Sedíme tu na lavičke a lížeme zmrzku. Ráchel má na sebe fakt úchvatné šaty. Vlastne celá je uchvátná. Má na sebe krátke maslové šaty bez ramienok, ktoré sa na konci zužujú a sú posiate ružami, broskyňovej farby. Dopasovala k tomu prsteň a baleríny. Namaľovala sa v jemných fabách. Sedí hneď vedľa Luka a o niečom sa rozprávajú. Ja tam iba sedím a pozerám do blba. Je to presne podľa mojich predstáv. Už tu s nimi sedím pol hodinu. Je na čase sa vypariť. Akcia „Mačka naháňa Psa“ sa práve začína.

„Och, môj bože! Už je toľko hodín? Prepáčte, ale už fakt musím ísť. Príde ku nám moja teta so sesternicami a ja mám v izbe neporiadok. Bolo mi s vami dobre, majte sa!“ povedala som a všimla si Ráchelin prebodavý pohľad.

„Tak ahoj, moja vzdálená rodina!“ zakričal Luke a ďalej sa venoval Ráchel, ktorá ma už vo svojich predstavách dávno zabila. No nič. Zrazu mi zazvonil telefón. Do pichoň! Len to nie!

„Elli? Och áno ahoj….chcete ma prísť pozrieť, ako sa mám? Ehm…,“ poriadne som zakašľala,“ „..no vieš, práve ležím v posteli a..mám teploty! Áno presne! Mám teploty. Je to strašne nákazlivé! Moja mama chce vyhlásiť domovú karanténu……už musím končiť! Je tu slabý signál! Páá…!“ Zložila som a vydýchla si.

„Domová karanténa? Vážne? Ak chceš aby ti niekto uveril, tak si nabudúce vymysli niečo lepše..“ oslovil ma cudzí chlapčenský hlas.

„No veď ja som ani nechcela klamať, len..kamarátka má nejaký ľúbostný problém a ja ho jej pomáham riešiť..“ povedala som a premeriavala som si chlapca s cudzím hlasom. Bol zrejme v takom veku ako ja, len bol o niečo vyšší. Módna troska to tiež úpne nebola. Čierne nohavice a topánky, biela košeľa, tmavomodré sako a červený šál. Hm.. zdal sa byť i celkom milý.

„Inak, ja som Ted. Ted Edwards,“

„Ja som Rose. Carterová,“

„Rose Carterová? Ty si tá kamarátka Ráchel o ktorej mi Luke rozprával!“

„Odkiaľ poznáš Ráchel?“

„No som kamarát Luka…“

„Aha…“ Zavládlo ticho. Iba som sa „pozrela na hodinky“ a povedala:

 „No, veľmi dobre sa mi tu s tebou rozprávalo ale už musím ísť. Čas volá,“ potom som rýchlo zdrhla. Dúfam, že si nevšimol, že žiadne hodinky nemám. Ale nech…musím sa sústrediť na dôležité veci, ako napríklad, čo si oblečiem na prepávačku u Mishel.

 

-obrazkydd.jpg

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:)))))))))))))))))))

Adriána,14. 3. 2013 18:42

Je to vyborne ! :D tesim sa na dalsie casti :D

Super

May_324,14. 3. 2013 18:34

:D :D :D to je fakt super urcite pis dalej :D :D :D