Choď na obsah Choď na menu
 


6. KAPITOLA - Zombie menom Ráchel...

19. 3. 2013


Ráchel totálne šibe! A keď hovorím totálne, tak to myslím naozaj totálne! Chce sledovať Luka a potom Bellu, aby sa uistila, že spolu nechodia! A tiež chce, aby som jej pomohla! Akoby som nemala svoje problémy s „chlapcom otravným“! Ale keďže nechcem, aby zistila, že Bella s Lukom naozaj chodia pôjdem s ňou a budem ju od nich držať, čo najďalej. Minule som ich totiž obidvoch videla ruka v ruke, ako vychádzali z kina! Boli na romantickom filme! Preboha. To čo sa dialo potom nechcite radšej vedieť.

Ráchel stála pred zrkadlom v mojej izbe a neprestajne mlela niečo o špionážnom prestojení atď. Kedy sa toto peklo skončí? Ráchel sa ešte chvíľu pozerala do zrkadla a potom na mňa hodila svoj pohľad, ktorý znamená, že má nápad.

…O 10 minút neskôr…

 „Nie, nie a nie! V žiadnom prípade ma nedostaneš do šiat tvojej babičky! Myslíš, že ľuďom nebude podozrivé, že dve staré babičky stále sledujú jeden zamilovaný párik pred sebou, ktorý sa bude poriadne zabávať na párty u Meggy?“ chytila som sa za ústa. Čo som to vyviedla? Ráchel sa na mňa zhrozene pozrela a zakričala:

„Čo si to povedala? Aká párty? Luke s Bellou na nej budú? Ja ju asi zabijem! Ako to, že vieš, že sú spolu? Roooooseeeeeeee!“

„Ukľudni sa, Ráchel! Všetko bude v poriadku! Povedala som párty? Ja som nemyslela párty..ale…,“ pohľad mi padol na tortu na stole - zobrala som ju a povedala, „ehm..nechceš si dať tortu? Je úžasná!“ Ráchel na mňa naštvane pozrela. Zrazu som mala pocit, že zhaslo svetlo. Ale nebolo to svetlo ale moja hrdosť! Ráchel mi tú sladkú dobrotu, od samej zlosti hodila do tvére! A nepadlo ani žiadne ospravedlnenie, nič! Ja som ju s naštvaným výrazom bez slova pozorovala. Ráchel zobrala vankúš a ja som sa zvalila na zem a zakričala:

„Prosím nie! Nezabíjaj ma!“ Myslela som si, že ho chce hodiť do mňa. Miesto toho sa na mňa mrzuto pozrela a začala sa tým vankúšom mlátiť po tvári. Pri tom nariekala:

„Prečo ma svet takto trestá? Čo som urobila?“ Chcela som povedať:

„Skoro si zabila najlepšiu kamošku a ty sa ešte pýtaš, čo si urobila?“ ale nepovedala.

Pre istotu. Člověk nikdy nevie, čo môže čakať od človeka so zlomeným srdcom. :DDDD

 

V utorok v škole sa Ráchel s nikým nerozprávala. Dokonca ani so mnou. A vlastne..ani sa nečudujem, veď kto by sa chcel rozpávať s dievčaťom oblečeným celkom v čiernom, s čiernym rúžom a vlasmy rozcuchanými ako metla? Ja som dnes vyzerala úplne ako z cukrárstva. Na sebe som mala oblečenie s všetkými možnými farbamy dúhy. Na chrbte som mala fialové krídelká a na hlave čelenku v tvare srdiečka. A dokonca som aj dievčatám priniesla obrovské farebné lízatka v tvare srdiečok. ♥ Snažila som sa tú pochmurnu náladu po včerajšej hádke odohnať čo najďalej. Podišla som k Ráchel a povedala:

„Aha kto k tebe zavítal? Lízatková princezná! Vooou!“ Ráchel na mňa pozerala ako na psychopata. Zobrala som lízatko a začala ním mávať pred jej tvárou.

„Hádaj, čo ti priniesla? No predsa lízatko dúhovej farby! Jupíííí!“ Keď som videla, že nič nezaberá, dala som signál môjmu spolužiakovi aby zapol rádio. Chytila som Ráchel za ruku a potiahla ju pred tabuľu. Začala som tancovať. Keď som sa chystala urobiť záverečnú pózu spolužiaci na nás hodili konfety. Ráchel však nijako nereagovala a ja som na ňu začala vrieskať:

„Tak a dosť! Vidíš Ráchel do čoho som sa kvôli tebe naviekla? Toto nosí moja sesterka, čo má 3 roky! Ďalej..tancovala som pred celou triedou a urobila zo seba hlupáka! A to kvôli tomu, že si to s Bellou poriadne nevysvetlíte! Prestaň fňukať pohni zadkom!“

Zrazu zazvonilo…

„Ajaj, aká škoda, zvoníí!,“ odpovedala Ráchel ironicky a posadila sa do lavice. Sadla som si vedľa nej a čakala na príchod učiteľa. Práve bola matika. Do triedy vošiel Číčo a keď videl, čo mám na sebe oblečené zahlásil:

„Vyzerá to tak, že niekto má šťastný deň. Uvidíme či bude šťastný, keď si napíšeme malú písomku. Vyberte si papiere žiaci!“ Celá trieda sa zrazu rozosprávala. Všade bolo počuť:

„Čožé? Aká písomka?“

„Nemáte niekto papier?“

„Požičia mi niekto pero?“

„Jupí, písomka!“

„Čo? Veď ja som sa vôbec neučila!“

„Čo je za hodinu?“ atď.

„Máte na to 10 minút,“ povedal spokojne učitel a otvoril tabuľu s príkladmi. Spadla mi sánka. Na tabuli bolo okolo 50 príkladov. Každý sa vrhnul na príklady, len Ráchel ostala sedieť jako na ihlách. Štuhla som do nej. Nič. Povedala som si, že si nenechám skaziť kvôli nej známku, tak som zobrala pero a začala počítať.

…O 10 minút - presne po písomke…

Ufff, tak a je to. Stihla som všetky príklady. Len či ich budem mať dobre. No ale, čo tam po matike. Z poslednej strany zošita som odtrhla kúsok papiera. Napísala som naň:

Pôjdeme niekde po výtvarnej? Odpíš! A podala ho Ráchel. Ona sa na ňho chvíľu pozerala..už som si myslela, že mi neodpíše, ale odpísala:

Ja dnes nejdem na výtvarnú. Musím si niečo vybaviť.

 

Má to niečo s Bellou a Lukom, že?

Možno áno, možno nie. Vieš Rose, nemusíš vedieť všetko, čo robím! :P Si mizerná kamarátka, protože mi nechceš pomôcť!

To, čo napísala Ráchel ma zrazilo na zem. Áno, presne tak. Spadla som zo stoličky. A bolo mi jedno, že sa mi všetci smejú a učiteľ ma vyhrešil za to, že si nepíšem do zošita nové učivo, ktoré on tak „pečlivo“ vysvetľuje. Tak ja som mizerná kamarátka? Mohla som ísť na rande, lenže ja som sa ho vzdala len kvôli Ráchel a jej problémom! Strápnila som sa před celou triedou – možno aj školou, len aby som ju rozveselila. Tak aby vedela, od dnes sa s ňou nebudem rozprávať. A nech si rieši svoje problémy sama! Pôjdem na Maggynu párty a ukážem jej, že sa viem zabaviť aj bez nej. Elli, Bella, Mishel a Maggy ma určite pochopia. Pretože ony sú vďačné za každú pomoc!

 

-obrazkydd.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super cast

May_324,24. 3. 2013 16:47

yeees :D to je super !! Uz pridaj dalsiu neviem sa dockat :)

:))))))))))))))))))))))))))

Adriana,19. 3. 2013 14:08

Super cast :) tesim sa na dalsie :D som zvedava jak sa to vyriesi :D