Choď na obsah Choď na menu
 


7. KAPITOLA - Maggiena párty..

30. 3. 2013

„Prepáááááááááááč! Naozaj som nechcela, bola som pod tlakom!“ kričala Ráchel pod mojím oknom. Takto tam stála už asi 4 hodiny a prosila ma o odpustenie. Nemala som v pláne jej tak skoro odpustiť, nech počká. Ako hovorí Maggie: Trpezlivosť ruže prináša!

„Jasné pod tlakom! Ten tvôj Luke ti úpne popietol hlavu! Prečo ho Belle neukradneš, nevydáš sa za ňho a nebudete mať maličké RáLukčatá?“

„Rose! To je skvelý nápad,“ povedala Ráchel a po chvíli pokračovala, „ale no ták! Prosím! Veľmi ma to mrzí…! Odpustíš mi?“

„No keď ja neviem…odpustím ti, ale pod jednou podmienkou!“

„Akou?“

„Že tie prestrojenia necháme plávať dolu vodou a na tú párty pôjdeme ako normálny ľudia..,“ povedala som a pozrela sa na premýšľajúcu Ráchel. Viete, tento pohľad neuvidíte veľmi často. Zvyčajne to, čo Ráchel príde hneď na um, uskutoční. Nikdy nepopremýšľa aké to môže mať následky. A samozrejme, vždy to dapadne strašne. Ale čo tam potom…musím sa s tým zmieriť..

„Platí! Síce budem musieť stráviť večere a dni rozprávanie svojej babičky len za to, že som jej v spánku ostrihala všetky vlasy, len na naše parochne..“

„To nemyslíš vážne!“ skríkla som a skoro som spadla z okna.

„Nó…v skutočnosti to myslím vážne. Smrteľne vážne!“ povedala a z igelitovej tašky vedľa nej vytiahla sivú kratučkú parochňu. Ostala som tam stáť so spadnutou sánkou asi 5 minút a než som sa spamätala, Ráchel stála vedľa mňa a prezerala si obsah môjho šatníka.

Veď nie je nič cennejšie, nad šialených priateľov ako mám ja, no nie? :D 

 

…Po 1 hodine testovania obsahu môjho šatníka…

„Preboha Rose! Máš tu tak krásne veci a ty ich nenosíš! Stále nosíš niečo jednoduché! Musíme to zmeniť! Keďže si znova moja kamarátka musíme zmeniť tvôj štýl! A bez komentára! Ooooo! Tieto šaty sú božské! A na tebe budú vyzerať dokonale!“ povedala Ráchel a zo šatníka vytiahla krátke šaty bez ramienok krémovej farby s tenkým trlietavým opaskom.
"Čo tu ešte robíš? Šup-šup, choď sa prezliecť!“ povedala Ráchel a poháňala ma do mojej kúpeľne. Chcela som jej povedať, že si to neoblečiem, pretože to nie je moja parketa, ale keď som videla ako šťastne sa tvári, nechala som to tak. Keď som vyšla s kúpeľne a Ráchel ma zbadala v tých “úchvatných šatách“ už-už vyzerala, že sa od dojatia rozplače.

„Dobre,“ povedala som rozhodne, „ja už som hotová, teraz si na rade ty! Čo tieto šatičky?“ ukázala som na kratučké šaty bez ramienok. Po prsia boli fialové a potom tam bol hrubý čierny pásik. Pod ním už bola iba voľná kvetinkovaná sukňa, ktorá sa na konci zužovala fialovým pásikom.

„Sú božské! Ďakujem Rose!“ povedala uchvátená Ráchel a hneď si ich obliekla. Ja som si ešte obula trblietavé balerínky s mašľou a vlasy si zopla do koňte z ktorej mi v predu vytrčali dva natočené priamienky vlasov. Doplnila som to perlovým náramkom aj náhrdelníkom, ktorý bol rovnakej farby ako moje šaty. Nakoniec som si do vlasov dala ešte aj trblietavú čelenku s mašľou, ktorá pasovala k balerínam a tenučkému opasku. Ráchel si obula fialové topánky a tento outfit doplnila ešte aj červenou kabelkou a rúžom. Ešte si dala tyrkysový a rúžový náramek, vlasy si nechala voľne rozpustené a bola odhodlaná vyraziť.

 

           Tak nejako by mali vyzerať Rose s Ráchel..:D

53419_513703318654087_1745898525_o.jpg 
Zaklopali sme na dvere Maggienho domu a čakali, kým nám príde otvoriť. Z domu bolo počuť hlasitú hudbu, výkriky, smiech a všade boli jasné reflektory. Keď Maggie zbadala Ráchel tvárila sa trochu zaskočene, ale všimla si môj výraz „Prosím, aspoň dnes nechaj to medzi Bellou a Ráchel plavať…“ usmiala sa a pozvala mňa aj Ráchel dnu. Potom ma ešte zastavila a pošepla do ucha: „Rose..nebol to zrovna najlepší nápad ju sem vláčiť..ak Ráchel zistí, že Bella s Lukom sú zase spolu, zabije ju.“

„Ona to už vie..zatiaľ sa ju snažím držať od nich, čo najďalej. Ale dlho mi to nevydrží…pozri dajme im šancu nech si to vyjasnia.“

„Ja viem, ja viem..len nechcem, aby to skončilo vraždiacou hádkou.“

„Ale prosím ťa Maggie! Vždy to skončí vriaždiacou hádkou!“ povedala som a obidva sme sa zasmiali. Vo vnútri domu bolo cítiť dobrú a uvoľnenú náladu. Všade boli stoly s pitím a občerstvením. V strede obývačky bolo obrovské miesto na parket a z plafónu visela točiaca sa darebná disko guľa. Bol tam aj stôl s DJ a pred ním sa ťahal obrovský rad ľudí s cédečkami v rukách, ktorí sa nevedeli dočkať, kedy príde na rad ich pieseň. Bola tam aj obrovská plazma a pred ňou gigantický gauč plný ľudí, pozerajúc seriál Priateľov. Zazrela som stôl, za ktorým sedeli dievčatá a vybrala sa k nemu. „Ahojte!“ zvolala som.

„Ahoj Rose! Už sme si mysleli, že neprídeš!“ povedala Mishel a objala ma.

„Ooo! Máš nádherné šaty!“ pochválila Elli.

„Ďakujem..vyberala mi ich...Ráchel..“

„Ach, áno jasné..aj ona tu je…videli sme ju. Zatiaľ to všetko zvláda. Chúďatko..viete si predstavit ako ju zraní, keď Bellu a Luka uvidí no..chápete, nie?“ povedal smutne Elli a očkom pozrela na Ráchel, ktorá sa práve s niekým rozprávala.

„Ale ona mu ho predsa prebrala, no nie?“ povedala Mishel.

„Nie…naozaj..musíte mi veriť. Proste sme len išli zo školy a stretli sme sa sním. A on ju potom pozval na zmrzku. Bellu vôbec nespomenul,“ povedala som, „a kde vlastne sú, tie dve hrdličky?“

„Tamto,“ ukázala Mishel.

„Vyzerajú tak šťastne..“ povedala Elli.

„Nie, to Bella vyzerá šťastne, nevidíš? Luke sa stále otáča..asi niekoho hľadá..“ riekla som.

„Asi Ráchel!“ povedala Elli s Mishel spoločne.

„To nie je možné! Maš pravdu! Luke ide ku nám! Nie počkať, ide k Ráchel!“ povedala Mishel a roztvorila ústa do písmena „O“.

„A Bella ide za ním a nevyzerá šťatsne!“ zamiešala sa do rozhovoru Maggie.

„Preboha robte niečo!“ povedala som a tuho uvažovala ako zabrániť katostrofe.

„Myslím, že už je neskoro! Pozrite!“ ukázala Elli na Luka, ktorý sa práve usmial na Ráchel a dal jej pusu na líce. To u Belli vyvolalo totálny afekt. Vrhla sa na Luka a pred Ráchel ho pobozkala. Ráchel sa na mňa pozrela a ja som jej naznačila, nech si z toho nič nerobí. Luka to zrejme poriadne šokovalo, lebo sa od nej odtrhol a spýtal sa, či jej niečo nie je. Na to sa Ráchel rozosmiala a Bella do nej strkla. Ráchel spadla na čašníka, ktorý na ňu vylial detský punč.Tentokrát sa Bella zasmiala ale potom ju Luke prerušil a povedal, ako môže byť takáto sebecká. Na to Ráchel zdvihol zo zeme, usmial sa a viedol ju do kúpeľne, aby sa očistila. Bella s plačom utiekla. Elli sa za ňou, chytala rozbehnúť, ale Mishel ju zastavila a pokrútila hlavou na znak toho, že to nie je dobrý nápad. Hlúčik ľudí, ktorý pozoroval ztrhujúci drámu sa rozpŕchol ako vietor a párty sa znova dala do prúdu.

 

Stála som pri stole s pitím a uvažovala nad všetkým, čo sa stalo. Ach, keby som len vtedy Tedovi nehodila do tváre zmrzku. Urobila som totálnu hlúposť. Keby tu teraz bol a mohla som mu vyrozprávať, čo sa stalo. Hm…

„Smiem ťa požiadať o tanec?“ povedal známy hlas. Otočila som sa a zbadala som..

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Yeeees

May_324,2. 4. 2013 18:39

to je dobreeeee :D : D:D pokracuuuj daleeeej :D :D