Choď na obsah Choď na menu
 


8. KAPITOLA - Všetko naberá nový smer..

4. 4. 2013

 

Prepáčte, sú tam nejaké chyby v pravopise, ale strašne som sa ponáhľala :DTed! Uvidela som Teda! Ostala som tam stáť a pozerala na známu osobu s vystrčenou rukou. Zničoho nič so mu ňou potriesla a začala som:

 

 „Ehm..no…vieš…ahoj..vôbec som..nečakala som, že prídeš!“ vyjachtávala som zo seba. Ted sa zasmial a potiahol ma na tanečný parket. Na moj veru, vedel úžasne tancovať! Všetci sme sa rozbíjali, ako len mohli. Obrela som sa po miestnosti a zazrela som Elli ako si navýja pramienok vlasov na prst. Toto robí iba keď je zamilovaná (takže bola zaľúbená/možno aj je do Teda! Som o tom bohovsky presvedčená) S niekým sa rozprávala. Očami som hľadala Mishel a Meggie. Tie boli na parkete a tancovali. Samozrejme nie sami. Nikde som však nevidela Ráchel s Lukom. Kde do pekla sú? Vybrala som sa ich teda hľadať. Akurát sa začínal slaďák. Výborne. Nechala som tam Teda, ktorý očividne nechápal, čo sa deje, len tak s otvorenými ústami. Šla som pred kúpeľňové dvere, a zaklopala som. Keď nikto neotváral, vstúpila som dnu. Nikto tam nebol. Trocha som sa zľakla. Kde len tí dvaja zaľúbenci sú? Rozhodla som sa, že to nechám tak. Vrátila som sa naspäť. To bola ale rýchlosť! Ešte len před 5 minútami sa Elli s niekým oznámila a teraz s ním tancuje ako keby spolu chodili. Páni! Elli sa nezdá! Hm…táto páry sa Maggie vydarila! Každý tancoval ako len mohol, proste..zabával sa. Uhm…bola som preč asi via než 5 minút, lebo na stole som už videla stáť mega obrovskú čokoládovú tortu na ktorej stálo: Všetko najlepšie Maggie!“ Musím sa poponáhľať, lebo mi z nej veľa neostane. Zrazu sa za mnou objavila Ráchel a nadšene zvolala:

 

 

 

„Hádaj, čo! Znova chodím s Lukom!“ Preboha! To nemyslí vážne! Jeden deň s ním chodí Bella a druhý zase Ráchel? Čo je to za chlapca!

 

 

„A-ale ako to?“

 

 

„No vieš…potom ako sa Luke rozišiel s Bellou...nejako…proste sa to stalo! Ale na tom ako, to už nezáleží! Hlavné je, že som najšťastnejšie dievča na svete!“

 

 

„Aha…“ povedala som. Ráchel sa zase niekam vybrala. Po chvíľke za mnou Luke prišiel a povedal:

 

 

„Och, ahoj Rose. Práve teba som hľadal. Vieš…dnes chcem Ráchel vyznať lásku a potrebujem si to..ehm..“

 

 

„Vyskúšať?“ dokončila som. Luke prikývol. Chvíľu som uvažovala a potom som odpovedala: “Dobre teda, ale iba jeden pokus. Nejako sa mi to nepozdáva.“ Luke sa usmial. Chytil ma za ruku a odviedol ma do kúta. Odkašľal si a začal:

„Ráchel..už dlho ti chcem niečo povedať. Vieš..ja..od prvej chvíle ako som ťa stretol som vedel, že sme spriaznené duše. Otvorila si mi oči. Veľmi ťa ľúbim…“ Luke nestihol dopovedať, pretože ho prerušil niečí hlas. Otočili sme sa a za nami sme uvideli naštvanú Ráchel!

 

 

„To teda nie! Luke! Ty jeden naničhodný sviniar! Raz chodíš s Bellou, raz so mnou, potom zase s Bellou! A teraz vyznávaš lásku mojej najlepšej kamoške!“ zakričala Ráchel. Ráchel sa začali do očí tlačiť slzy.

 

 

„Ráchel..nie je to tak ako si myslíš!“  povedala som a chytila ju za ruku. Ona sa strhla a chystala sa na odchod.

„Nie Ráchel počkaj! Naozaj to nie je tak! Nechoď preč!“ kričal Luke. Obidvaja sme sa za ňou rozbehli. Celú cestu sme sa jej to snažili vysvetliť, ale márne. Vôbec nás nepočúvala. Ignorovala nás. Pomaly som spomalila. Už som nevládala. Pichalo ma v boku, bola mi zima – aj keď bolo leto, nič som nevidela, cez oči plné sĺz. Maskara sa mi rozotrela po tvári takže som vyzerala ako totálny somár. Prečo sa vždy musí všetko takto zomlieť? Podarí sa to Lukovi Ráchel vôbec vysvetliť? Čo som to urobila? Strhla som sa, pretože som si uvědomila, že stojím uprostred cesty a mieri sa na mňa auto.  Už som sa spamätať. Cítila som iba veľkú bolesť a pred očami sa mi úplne zahmlelo.


 

 

 

-obrazkydd.jpg

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:D

May_324,5. 4. 2013 21:25

to je dobreee :D urcite pridaj dalsiu cast lebo chcem vediet co bude dalej :D