Choď na obsah Choď na menu
 


1. KAPITOLA - Žena v diamantových šatách

5. 5. 2013

Venujem vernej čitateľke Adriáne :)

 

 

 

Otvorila som oči. Zdalo sa, že je všetko tak ako má byť. No zrazu..

Zbadala som čudný biely dym, ktorý ma celú pohltil. Kričala som a kopala, no nikto ma nepočul. Ocitla som sa v bielej miestnosti. Iba štyri holé steny. Obzrela som sa okolo seba. Predo mnou sa zjavila žena v šatách vykladaných diamantmi. Určite je to len sen, pomyslela som si. Štípla som sa. Cítila som bolesť avšak, nič sa nedialo. Žena sa na mňa usmiala a povedala: „Vitaj Rose. Už som ťa očakávala.“

„S-skadiaľ viete moje meno? Čo ste zač?“ opýtala som sa celá prekvapená.

„Som Diametonisa. Na ostatné ti odpoviem až keď na to príde vhodný čas.“ Ostala som stáť. Mala som pocit, že už ani nedýcham. Diamatoplisa či ako sa to volá – to je teraz jedno, lúskla prstami a predo mnou sa z ničoho nič objavili dve dievčatá, asi v mojom veku.

„Teraz Rose…poriadne si ich poobzeraj a potom si jednu z nich, ktorá ti bude viac sympatická vyber.“  Nechápala som, čo má toto všetko znamenať, ale poslúchla som. Dievča číslo jeden, malo krásne uhladené blond vlasy, roztomilú tvár a značkové oblečenie. Krátke červené šaty, so zlatým opaskom, zlatými topánkami a doplnkami. Druhé dievča malo rovnaké vlasy až na to, že boli rozcuchané, rovnakú tvár ale bola úplne inak oblečená. Rifle a tričko. Bola taká….obyčajná. Napadlo mi, že to môže byť niečo ako test nápaditosti a originality, tak som prstom ukázala na to prvé dievča v super oblečení. Žena v diamantových šatách prikývla, chvíľu bola ticho a tvárila sa, že premýšľa až nakoniec povedala:

„Vyzerá to tak, že vždy, uprednostňuješ výzor ako srdce. Nie však vždy je všetko tak, ako sa nám na prvý pohľad zdá. Uži si teda svoju značkovú kamarátku.“ Potom behom sekundy zmizla. Dievča sa ku mne otočilo a pozrelo na mňa vražedným pohľadom. V rukách sa jej zjavila sekera. Bez slov som sa na ňu pozerala. Oči mi išli priam vyskočiť z jamôk. Pozrela som na to druhé dievča, ktoré vyzeralo, ako keby ma nevidelo. Moja „kamarátka“ so sekerou ma chytilo za ruku tak silno, že som sa vôbec nemohla brániť. Zasmialo sa, zdvihlo ruku a potom…..

…………………

…………

……

„Crrrrrrrrrrrrrrrrrrnn!“ Strhla som sa. Po prvý krát v živote, som ďakovala budíku za to, že zazvonil. Vytrepala som sa z postele a pozrela do zrkadla. Na šťastie som na sebe nemala ani jeden škrabanec. Hlava bola tiež v poriadku. Vydýchla som si. Očkom som pozrela na hodiny. Ale nie! 7:25! Prídem neskoro! Rýchlo som sa umyla a nahádzala na seba to, čo mi prišlo pod ruku. Na mobile som mala 7 zmeškaných hovorov od Ráchel. Schmatla som tašku a rozbehla sa do školy. V strede cesty som zbadala nie veľmi vysokú, ale za to chudú a peknú postavu s hnedými vlasmi.

„Rááááchell! zakričala som z celej sily. Ráchel sa otočila a zagúľala očami. Keď som ju dobehla povedala: „Rose! Vieš koľko je hodín? Asi ťa zabijem!“

„Hej, hej..pozri, ak by som ti ja mala začať vymenovávať koľko krát si meškala ty, prešiel by celý rok, tak tíško.“ Ráchel súhlasne prikývla, ale ďalej bránila svoj názor:

„Aj tak je to blbé…čo si toľko robila?“

„Zazvonil mi neskoro budík..ale bola som rada, že vôbec zazvonil…“ povedala som sucho a porozprávala Ráchel o mojom sne. Ona sa smiala a smiala. Povedala: „Pane Bože Rose! Ty máš, ale sny! Mne sa tiež niečo snívalo! Vydala som sa za Alexa a mali sme spolu veľa talentovaných detí. Vieš aké to bolo úžasné? Na svatbe som mala tie najkrajšie šaty na celom svete!“ pozorovala som Ráchel ako nadšene rozpráva. Mne to teda až tak úžasné nepripadalo. Neviem si predstaviť, žeby som sa raz vydávala za Teda. Možno..niekedy. Ale teraz nie. Veď sme sa ešte len nedávno dali do kopy. A to tiež veľmi čudným spôsobom. Ráchel ešte stále niečo mlela o svatbe a ja som stále myslela na ten sen. Naozaj som taká..hm..namyslená? Musím sa o tom s niekým porozprávať. Ale už nikdy túto tému nevytiahnem pred Ráchel. Hrozí, že znova začne rozprávať o svojich nie veľmi pekných plánov do budúcna…!!!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:))))))))))))))))))))))))))

Adriana,5. 5. 2013 21:17

Dakujem :) SUPER cast uz sa tesim na dalsie ;)