Choď na obsah Choď na menu
 


12. ČASŤ - Iba plač a smútok..

Liam: "Ste si istý?" povedal som a neisto zložil slúchadlo. Bol som vo veľkom šoku. S toľkého strachu sa mi podlamovali kolená. Sadol som si na sedačku a všetci na mňa pozerali s vystrašeným pohľadom.

"Čo sa stalo Liam?" spýtal sa Louis.

"Nialla zrazilo auto na prechode. To auto dostalo šmyk. Niall teraz leží v kóme."

"Preboha! To je strašné!" Danielle sa chytila za ústa a zhíkla.

"V akej leží nemocnici?" opýtal sa Harry, ktorí už stál obutý pri dverách s klúčami v rukách.

"Nemocnica na 5 Aveniu," odvetil som. Všetci sme sa nasáčkovali do dvoch aút a vyrazili sme. Keď nám sestrička ukázala jeho izbu boli sme prekvapení. Stála tam jeho mama, otec, brat, Cher a ešte jeden človek. Keď nás jeho mama zbadala spolu s jehou rodinou odišla. Ostala tam iba Cher a neznáma osoba. Prišli sme k nemu a bez slov plakali ako šialení, keď sa zrazu neznámi človek ozval:

"Je to moja chyba. S Niallom sme sa strašne pohádali."

"Áno pohádali, kvôli takej hlúposti! Ako si mohol byť tak sprostý! Teraz kvôli nám leží v nemocnici!" vykríkla Cher a rozhodila rukami. S plačom opustila miestnosť.

"Kvôli vám? Aj Cher je v tom zapletená? Čo? Nechápeme vás..a kto vlastne ste?" opýtal som sa.

"Som Adam. Niallov "takmer" najlepší kamarát. No vlastne teraz už takmer najhorší nepriateľ na svete." povedal Adam a zadíval sa von oknom.

"Myslím, že my s El zájdeme kúpiť kávu," povedala Dan a El len prikývla. Spolu zmizli za nemocničnými dverami...

Cher: Sedela som na stoličke pred Niallovov izbou a premýšľaľa. Uvidela som ako sa ku mne približujú El a Dan. Nechcela som s nimi hovoriť..bolo mi zle. Veľmi zle. Tak veľmi, že som to nemohla ani zniesť. Sadli si vedľa mňa a objali ma. Vždy som sa s nimi vedela dobre porozprávať. I keď to nebolo až tak často. Sú to fakt dobré baby..kiež by som mohla byť jednou znich..

"Dáš si kávu?" spýtala sa ma Dan.

"Ďakujem vám za ochotu dievčatá, ste milé ale..," začala som plakať, "je to moja chyba! Iba kvôli mne teraz Niall leží v nemocnici! Ako som mohla byť preboha taká hlúpa a nevšimnúť si to!"

"Cher, neobviňuj sa. Čo sa stalo stalo sa, určite to nebola tvoja vina," chlácholila ma El.

"Ale áno je to moja chyba! To ako sa na mňa vždy usmieval a snažil sa ma vytiahnuť von..celý čas bol do mňa zamilovaný a ja hlúpa som si to nevšimla! Miesto toho som si začala s jeho kamarátom! I keď ani to nebol naozajstný vzťah! Adam ma využil iba kvôli stávke..a navyše má babu! Niall nás včera spolu uvidel, pohádal sa s ním a..potom sa to stalo..!" Zase som plakala. Už som nemala chuť sa s nikým rozprávať. Nasadla som do taxíku a doma som iba plakala a plakala..slzy a ľútosť sú to jediné, čo viem najlepšie..ale aj tak to nezvráti čas...Niall ma za to bude nenávidieť do konca života...ak sa samozrejme preberie z kómy....od prvej chvíle som cítila, že medzi mnou a Niallom niečo je. Bola to nejaká sila, čo nás spojila. Vždy keď sa na mňa zadíval..jeho oči..to ako sa ku mne správal..nikdy sa na mňa nenahneval, i keď som urobila poriadnu blbosť..musel sa cítiť strašne keď nás videl s Adamom..och, bože dobrý, čo mám spraviť?

Liam: "A kvoli čomu ste sa tak strašne pohádali?" spýtal sa Harry. "To je na dlho. Nemám chuť to rozoberať."

"Ale mi to chceme počuť!" vybuchol Louis.

"Psst, ticho nekrič tak Lou. Adam má pravdu. Isto je z toho, čo urobil celý vedľa. Myslím, že by si sa mal vyspať Adam. Zajtra sa s tebou ešte porozprávame," povedal som a pozrel na môjho spiaceho kamaráta. Ležal nehybne ako bábika a bol celý obviazaný obväzmi. Nemohol som sa na to dívať...všetci sme so smútkom opustili izbu a spýtali sa doktora ako na tom je. Povedal, že nie je celkom mimo ohrozenia. Kedykoľvek sa môže jeho stav pobabrať a potom bude musieť rýchlo podstúpiť operáciu. Ak to nevíde zomrie..nemohol som na to prestať myslieť celú noc. Ležal som vedľa Danielle a skoro každých 15 minút som sa budil na nočné mory. Znášal som to veľmi zle ale musel som ostať silný. Urobiť to pre Nialla...

Harry:
Vždy som si myslel, že môj život je ťažký..že sa vznáša ťažko. Teraz keď sa mi to skomplikovalo som myslel iba na seba. Ani som si nevšimol, že Niall má problémy. Že ho niečo trápi. Už je neskoro. Teraz mi neostáva nič iné iba dúfať, že sa preberie z kómy a všetko bude zase OK. Že vedľa mňa bude stáť Emma a žiadna Rebeka. Že Liam bude šťastný s Dan a Louis s El. Že budem každé ráno počuť výtlemy smiechu Nialla so Cher a že...počkať! Kde je Zayn? Už celý deň som ho nevidel! Dúfam, že sa mu nič nestalo..

 

 

nemocnica3.jpg 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:(

Nicol ,16. 3. 2013 19:21

Smutné, ale super časť :-*