Choď na obsah Choď na menu
 


5 tipov, ako sa efektívne učiť!

 

V škole nastáva najhorší čas. Tebe sa vôbec nechce učiť, alebo ti to nejde...

DÁM TI VŠAK PÁR DOBRÝCH RÁD!- Máš nejaký dlhý text, ale vôbec nemáš chuť učiť sa to. Z dlhého učiva si pomocou zvýrazňovačiek vyznač najpodstatnejšie veci. Používaj viac farieb, odlišuj nimi to najdôležitejšie a menej podstatné!

 

- Nesnaž sa učiť text naspamäť, radšej si ho skús prerozprávať. Snaž sa, aby si ho pochopila! Môžeš si na papier zapísať niektoré hlavné body. Budeš mať super prehľad a dokážeš sa v učive rýchle orientovať. Potom už len stačí, keď si na druhý deň znova text prerozprávaš - nahlas!

 

- Učeniu by si sa mala venovať maximálne 30 až 45 minút, potom by mala nasledovať prestávka. Najlepšie je vybehnúť si na chvíľu von alebo si upratať. Mozog si totiž potrebuje oddýchnuť a prevetrať sa. Určite však nazapínaj facebook, PS3, XBOX alebo telku. Treba sa odreagovať pri fyzickej činnosti!

 

- Vieš sa učiť večer, alebo ti to ide iba ráno? Záleží na tebe, kedy je pre teba to naj obdobie. Je naozaj pravda, že existujú večerné a ranné typy. Preto si vyber a dodržuj svoju hodinu!
 

- Dodržuj pitný režím! Okrem čistej vody alebo minerálky nezabudni i na čaj s ginkom, nesolené arašidy, mandle, lieskovce, orechy. Obsahujú látky, ktoré upokojňujú a posilňujú pamäť!

 

 

 

628356_skola-dieta-chlapec-ucenie-vyucovanie-skolsky-rok-stres-strach-knihy.jpg

 

 

 

 

Vytvorila: *N*

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:)

Ria002,17. 3. 2013 12:00

Ach bože! Zase nedeľa! Ešteže som si toto prečítala inak by som sa zbláznila! Zase sa musím učiť! Dúfam že mi to pomože! :/ :(

Re: :)

Adminka *R*,16. 5. 2013 19:31

Dufam aj ja :/ Najhoršia je nedela.. :(