Choď na obsah Choď na menu
 


10 najzravších potravín...

16. 3. 2013

 

Na celej planéte. Každá z nasledujúcich potravín obsahuje najbohatšiu výživu a mali by ste ich jesť pravidelne, pokiaľ sa chcete dožiť vysokého veku. Využite tento zoznam pre váš jedálníček. Kombináciou týchto jedál pripravíte mimoriadne výživné a chutné jedlo.

 

 

 

Olivový olej
olivovy-olej-olivy_2.jpg

 

Obsahuje priaznivý tuk, znižuje ochorenia srdca a rakovinu. Je populárny zo Stredomorskej kuchyne. Pôsobí proti diabetes, črevným problémom, aj astme. Kupujte ale iba extra panenský a predovšetkým grécky olej. Ten je najčistejší. Zvyšné olivové oleje sú zbytočne riedené.

 

 

 

 

 

 

Čučoriedky
Majú najväčšiu koncentráciou antioxidantov,
cucoriedky.jpgpomáhajú znižovať zlý LDL cholesterol. Antioxidanty práve v tomto ovocí sú svojou aktivitou číslo jeden spomedzi všetkých ostatných druhov ovocia. Pôsobia proti urinárnym problémom.

 

 

 

 

 

Jogurt
Obsahuje baktérie prospešné pre náš organizmus, ktoré bojujú proti infekcii a zlepšujú trávenie. Jogurt pomáha proti osteoporóze, redukuje vysoký krvný tlak. Má veľa kalcia a vitamínu B.

 

 

 

 

 

Brokolica
Toľko vitamínu C ste pokope ešte nev
brokolica.jpgideli, koľko má práve v sebe brokolica. Stimuluje telo k lepším výkonom, bojuje proti niekoľkým druhom rakoviny. Má málo kalórii.

 


 

 

 

 


 

 

spenat.jpg

Špenát
Chráni svaly a kosti. Je bohatý na vitamín A, C a K. Veľmi málo potravín je tak výživných, s takým nízkym obsahom kalórii. Špenát by mali jesť predovšetkým vegetariáni.

Dokáže nahradiť veľa látok, ktoré v sebe obsahuje aj mäso.

 

 

 

 

 

Paradajky
paradajky_180.jpg Sú bohaté na lykopén, výnimočný antioxidant. 

Ak preferujete kečup, vyberajte si prírodný bez zahusťovadiel a sladidla. Aj paradajková šťava je výborným nápojom s minimom tuku, upravuje zvýšený cholesterol a srdcové arytmie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Jabĺčka
Bojuje proti Alzheimerovej chorobe, astme, diabetes. Jablko je bohaté na vlákninu a vitamín C. Aj keď sa vraví, že je aj
 
najbohatším ovocím na pesticídy, vyberajte si radšej bio jablká.

 

 

 

 

 

Losos
Je zdrojom pre veľké množstvo omega – 3 mastných kyselín.
losos-znak.jpg

Bojuje proti srdcovému infarktu, strate pamäti, artritíde, ale aj proti depresii.

 

 

 

 

 

 

 

 

237557.jpgSladké zemiaky
Vynikajúca výživa plná vlákniny a vitamínu A a C. Zemiaky stabilizujú v krvi cukor, po ich konzumácii sa cíti človek sýty. Sú výbornou ochranou pred rakovinou a pľúcnymi chorobami.

 

 

 

 Mandle
Vláknina a zase vláknina. Spolu s ňou telu dodajú aj dôležitý vitamín E. Bojuje s vami proti srdcovo-cievnym chorobám. Mandle podporujúmandle1.jpg vylučovanie a regeneráciu pokožky. 

 

 

 

 

 

 

Vytvorila: *N*

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:D

Ria002,24. 5. 2013 18:07

Júúújjj, čučoriedky :3